Цигун – древнє китайське мистецтво оздоровлення та саморегуляції, спосіб мислення, метод енергоінформаційного спілкування з навколишнім середовищем і зі всім Всесвітом.
Чжун Юань Цигун відноситься до цигуну вищих рівнів, практика цієї системи, дозволяє здійснити прорив у сферу особливих можливостей, пізнати себе, зрозуміти будову світу, усвідомити своє місце в ньому і свої задачі, розкрити свої внутрішні резерви.
Чжун Юань Цигун включає в себе елементи різних шкіл, і при цьому залишається поза релігією, поза політикою і не має будь-якого ідеологічного підґрунтя.
Минуло більше 20 років з моменту першого знайомства Чернівчан з системою Чжун Юань Цигун. За ці роки сотні Чернівчан, тисячі людей у різних країнах світу практикують її для покращення свого здоровя, розвитку душі, духа і фізичного тіла, під керівництвом Гранд-Майстра Цигун, президента Всекитайської Асоціації Чжун-Юань Цигун, професора Сюї Мінтона.
Сьогодні ми все частіше задумаємося над змістом биття, над тим, що являє собою Життя взагалі і Розумне життя зокрема, в яких формах воно може існувати і яке місце в ньому займаємо ми.
В навчальног-оздоровчому центрі “Федерації У-ШУ і народної медицини” Вашій увазі пропонується поглиблена трактовна практика відомих багатьом вправ І ступені, під керівництвом дипломованих учнів професора Сюї Мінтона.
Багаторічна практика і дослідження показали, що різні вікові категорії населення Чернівчан, які сумлінно практикують цигун-терапію, отримали бажаний результат: люди похилого віку скоротили, а то й зовсім перестали відвідувати лікарів та аптеки; всі, хто систематично практикує – змінили свій спосіб життя, позбавилися від алкогольної залежності, табако- куріння тощо; у людей фізичної праці покращилася працездатність, стали менше хворіти; представники розумової праці (вчені, педагоги, студенти) покращили творчі показники.
Як один із напрямків традиційної Китайської медицини, Цигун-терапія – не медикаментозний метод профілактики захворювань.
У системі Цигун вивчають підготовчі вправи, основні й допоміжні. Всі вони взаємопов’язані та складають окрему систему.
Основна мета медичної (або лікувальної) школи Цигун – саморегуляція, профілактика захворювань, лікування хвороб, продовження життя, досягнення довголіття при бадьорому тілі й ясному розумі.
Основна відмінна риса всіх вправ Цигун – це необхідність використовувати думку, свідомість, образне уявлення. Елементарно прості на перший погляд вправи вимагають обов’язкової участі свідомості й уникнення вживання в образ.
Всі вправи першого ступеня характеризуються трьома смисловими рівнями
Перший смисловий рівень – найнижчий – розглядається з позиції фізичного тіла, тобто прості фізичні вправи для регуляції тіла, наприклад, розробка суглобів, відкриття окремих зон у ділянці хребта, тощо.
Другий смисловий рівень – розглядається з точки зору Цигун. Він пов’язаний з окремим уявленнями, покликаними розвити та підсилити сенсорні навички. Одночасно здійснюється регулювання свідомості, наприклад, робота з окремими структурами Цигун.
Третій смисловий рівень – найвищий, з точки зору Цигун – ототожнення себе з конкретним образом, входження в стан Цигун і проростання нових якостей, можливість інформаційного обміну з представниками тваринного та рослинного світу.
Поради фахівців: з метою запобігання негативних явищ (розладу психофізичного стану) не рекомендується практикувати Цигун без контролю вчителя (магістра, інструктора)