Можна довго прожити без їжі, деякий час можна без води, і лише кілька хвилин можна прожити без повітря.
Більшість медиків схиляються до грудного, черевного і змішаного дихання.
Виявляється, що глибоке дихання, тобто те, до якого нас наполегливо привчали усе життя, шкідливе.
Ми з розумінням ставимося до різних дієт, фітотерапії, водолікування й інших корисних порад – думаємо про те, яку їжу їмо, яку воду п’ємо, але нажаль, не звертаємо уваги, як ми дихаємо.
Звичайно, не було би потреби пояснювати, який із двох способів дихання кращий: через ніс, який приносить силу і здоров’я, чи через рот, який веде до знесилення й хвороб.
При сучасному забрудненні атмосфери необхідно думати про те, яким повітрям ми дихаємо, і про те, яким шляхом воно потрапляє в організм.
Ротове дихання призводить до дисбалансу газового вмісту в альвеолах і крові, надмірних витрат вуглекислого газу (СО2 ) і є першопричиною розвитку гіпервентиляції організму.
Саме на цей факт звернув увагу лікар із Новосибірська, українець за походженням – Костянтин Павлович Бутейко. Ще у 1952 році йому вдалося відкрити першопричину найбільш поширеного захворювання цивілізації – гіпервентиляції легень (надмірне зовнішнє дихання), названою хворобою глибокого дихання. К.П. Бутейко змушений був довести і переконувати в тому, що вуглекислий газ для організму не отрута, а ліки.
Початком життя є вуглекислий газ та вода.
Ми знаємо, що більшість довгожителів проживають у горах, де повітря розріджене і менше кисню, а рівень СО2 вищий, ніж на рівнині.
К.П. Бутейко стверджує, що нормальне співвідношення газів для життя людини – на висоті 3-4 тисячі метрів. Ще Авіцена посилав хворих лікуватися в гори, але коли люди поверталися в щільний шар атмосфери, то далі хворіли.
Хтось запитає: «А як же киснева подушка, адже нею рятують людей? » При таких станах організму, в разі глибокого дихання, знижується роль вуглекислого газу як регулятора дихання, враховуючи ефект Веріго. Киснева подушка забезпечує зростання концентрації кисню в крові на кілька відсотків і підтримує дихання. Хворий відчуває полегшення і зменшує глибину дихання, йому стає краще. Якщо резерви організму вичерпані, то кисень не допомагає, а вбиває. Астматик, як правило, помирають «обнявшись» із кисневою подушкою.
Дихання продовж кількох годин газовою сумішшю з високою концентрацією кисню може призвести до пошкодження легень.
У навчально – оздоровчому Центрі Федерації У-ШУ і народної медицини бажаючі зможуть поглиблено ознайомитися з теорією і практикою правильного дихання. Як вилікуватися від хвороб , які традиційна медицина відносить до невиліковних.
Фахівці навчать Вас носовому диханню при розмові, при ходьбі, бігові, під час піднімання сходинками, занять фізкультурою тощо.
Також навчать Вас водним процедурам і загартуванні в сауні* і ходьбі босоніж, правильному сну за Бутейко, заклеювання рота (техніки заклеювання) і іншим секретам лікування диханням.
* Відомо, що прийом однієї процедури сауни порівнюється за навантаженням до бігу на 3 км. Позитивно впливає сауна і на підвищення ріня СО2, особливо із зануренням у холодний басейн після парилки. І навпаки, після холодного басейну – парилка.
Подробиці про сауну будуть на інших сторінках нашого сайту.
Звертайтеся за адресою:
м. Чернівці, вул. Гете, 5.
Контактні телефони:
(0372) 52-36-76
(050) 519 62 05